צור קשר מהיר

"מה זה הדו"חות האלו שקיבלתי? אני לא מבין כלום"

בשבועות אלו של המחצית השניה של אפריל 2015, הנך מקבל לביתך את הדוח"ות השנתיים של שנת 2014.

הדו"חות נשלחים אליך ישירות מחברות הביטוח, קרנות הפנסיה, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות.

יש בהם מידע מקיף וחשוב על כל תכניות הביטוח והחסכון שלך.

אשמח לסייע בידך לקרוא ולהבין את כל הנכתב שם ובמידת הצורך – להמליץ לך על שינויים מתבקשים.

השירות – ללא תשלום.

בברכה,

זאב

לקבלת הצעה לביטוח או לקביעת פגישה התקשר עכשיו

052-3455523

מרחב הפעילות: משגב, כרמיאל, עכו, נהריה, קריות, חיפה
הגליל, העמקים וכל אזור הצפון

אמנת שירות ללקוחות

הצטרפו אלינו בפייסבוק!

חדשות בביטוח ובחסכון פנסיוני

הקדמה: הפעם איתנו 4 נושאים חשובים: איתור כספי ביטוח, פנסיה וקופות גמל, תקנה חדשה המאפשרת פדיון מוקדם של קופות גמל ללא חבות מס, אלטרנטיבה לתכנית פיצוי חד פעמי למקרה גילוי מחלה קשה ומדריך להוזלת ביטוח חיים למשכנתא. שימוש נכון בכתוב כאן יכול לתת תועלות רבות לקורא, החל ממידע על תכניות "אבודות" וכן אפשרות פדיון כספים "סגורים" ועד חסכון בהוצאה כספית על ביטוחי בריאות ומשכנתא.
אז שנתחיל?

  1. איתור כספי ביטוח, פנסיה וקופות גמל: במסגרת הצעדים הראשונים של הקמת מסלקה פנסיונית שתרכז את כל נתוני הביטוח והפנסיה של תושבי ישראל, הוקם לפני כמה חודשים אתר ייחודי ע"י משרד האוצר – אגף שוק ההון. האתר מופיע בכתובת : itur.mof.gov.il וניתן למצוא בו חשבונות לא פעילים בקופות הגמל, קרנות הפנסיה, בביטוחי חיים עם חסכון ובקרנות ההשתלמות וכן פוליסות ביטוח חיים פעילות. תוצאות החיפוש מראות באילו גופים יש חשבונות ואיזה סוג של חשבונות וכן את פרטי ההתקשרות לאותו הגוף על מנת לקבל את מידע מלא על התכנית שנמצאה.
  2. תקנה חדשה - פדיון מוקדם של קופות גמל ללא חבות מס: בחודש האחרון אישרה ועדת הכספים את הצעת שר האוצר לאפשר משיכה ללא תשלום מס של קופות גמל אשר בהן פחות מ 7,000 ש"ח והכספים שבהן הופקדו לפני ינואר 2008. הסיבה: במצב הקיים יש למעלה מ-2 מליון חשבונות הקטנים מהווים יותר מ-40% מכלל חשבונות קופות הגמל בשעה שסך הכסף שבהם הוא רק 1.5%. הציבור אינו מושך כספים אלו בגלל שעד היום נדרש לשלם מס בשיעור 35% בעת המשיכה. ההצעה באה על מנת לייעל את מערכת החסכון הפנסיוני ולהפחית את העומס התפעולי הרב המוטל על החברות. הצעתי: לנצל את התקנה החדשה למשיכת כספים אלה אשר ממילא אין להם משמעות רבה כחסכון פנסיוני (7,000 ש"ח = פנסיה 35 ש"ח בעת פרישה).
  3. אלטרנטיבה לתכנית פיצוי חד פעמי למקרה גילוי מחלה קשה: אחת מתכניות ביטוחי הבריאות של חברות הביטוח הן אלו המעניקות סכום כסף חד פעמי למקרה גילוי מחלה קשה (ולעתים 50% למקרה שני). כוונתי היא לתכניות "מזור" של מגדל, "קרן אור טופ" של מנורה, "אחריות לחיים" של כלל, "מענקית" של הראל ו"מרפא" של חב' הפניקס. אלו הן תכניות חשובות מכיוון שבקרות אירוע שכזה, המשפחה נאלצת להוציא סכומי כסף גדולים ללא קשר לשרותים שהיא מקבלת מקופ"ח ומתכניות ביטוח פרטיות אחרות. מחיר התכניות הללו מתייקר עם הגיל והחל מגיל 50 הן נעשות ממש יקרות, בעיקר לגברים. לדוגמא: המחיר של ביטוח בסך 100,000 ש"ח עבור גבר (לא מעשן) בגיל 55 הוא כ- 250 ש"ח לחודש. הנה הצעה עבור עבור ציבור המבוטחים שהוצאה כספית זו גבוהה מדי עבורם: בעת האחרונה ניתן לרכוש תכנית דומה ובה יש כיסוי למחלת הסרטן בלבד. המחיר שלה נמוך בהרבה. עבור גבר בן 55 המחיר הוא 65 ש"ח לחודש.
  4. מדריך להוזלת ביטוח חיים למשכנתא: תכנית ביטוח חיים למשכנתא מלווה אותנו תקופה ארוכה למדי: 30-20 שנים. לכן כדאי לבחור תכנית ראויה וכן - אחת לכמה שנים, לבדוק ולהשוות.
    ללוקחים משכנתא בפעם הראשונה: התחרות העזה בין חברות הביטוח גורמת להוזלת מחירים ולהנחות מפליגות. כדאי מאד לעשות השוואה בין התוכניות השונות. אצל חלק מחברות הביטוח, בנוסף לכך שהתעריף הבסיסי נמוך ממחיר של ביטוח חיים רגיל ללא משכנתא, תמצאו גם הנחות כמו: 40% לשנה ראשונה, 30% לשנה שניה ו- 20% מהשנה השלישית ואילך. אפשר למצוא אף הנחות גדולות יותר.
    לכאלו שיש להם כבר ביטוח חיים למשכנתא: בגלל הריביות הנמוכות הקיימות כיום בשוק, מומלץ לבדוק מיחזור משכנתא ובכך לחסוך תשלומי משכנתא גבוהים. בין אם נעשה תהליך מיחזור ובין אם לא, כדאי לבדוק את ביטוח החיים למשכנתא. לדוגמא: בעוד שכיום תכנית שכזו מתעדכנת בהתאם לגובה יתרת הקרן שחייב הלווה לבנק המשכנתאות, הרי בעבר נעשו פוליסות אחרות: ביטוח חיים רגיל בו סכום הביטוח אינו משתנה. יתר על כן – הוא מתעדכן (עולה) בהתאם לשינוי המדד. לדוגמא: זוג שהיו בני 30 לפני 10 שנים ולקחו משכנתא של 600,000 ש"ח שילמו עבורה 85 ש"ח. כיום סכום הביטוח בהתאמה למדד שעלה ב- 24% מגיע ל- 745,000 ש"ח. הזוג, בני 40 כיום, משלמים כעת 156 ש"ח לחודש. אפשרות ראשונה שכדאי להם לבצע: להשוות את סכום הביטוח ליתרת הקרן העכשווית והיא עשויה להיות לדוגמא רק 350,000 ש"ח. בהתאם לכך, מחיר הביטוח יקטן ל 63 ש"ח לחודש בלבד. אולם, זוג זה יכול לבחור באפשרות אחרת, טובה אף יותר: להצטרף לתכנית ביטוח חדשה ומוזלת הכוללת הנחות שונות, ובכך להקטין את גובה תשלומי הביטוח ב- 25% נוספים.