צור קשר מהיר

"מה זה הדו"חות האלו שקיבלתי? אני לא מבין כלום"

בשבועות אלו של המחצית השניה של אפריל 2015, הנך מקבל לביתך את הדוח"ות השנתיים של שנת 2014.

הדו"חות נשלחים אליך ישירות מחברות הביטוח, קרנות הפנסיה, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות.

יש בהם מידע מקיף וחשוב על כל תכניות הביטוח והחסכון שלך.

אשמח לסייע בידך לקרוא ולהבין את כל הנכתב שם ובמידת הצורך – להמליץ לך על שינויים מתבקשים.

השירות – ללא תשלום.

בברכה,

זאב

לקבלת הצעה לביטוח או לקביעת פגישה התקשר עכשיו

052-3455523

מרחב הפעילות: משגב, כרמיאל, עכו, נהריה, קריות, חיפה
הגליל, העמקים וכל אזור הצפון

אמנת שירות ללקוחות

הצטרפו אלינו בפייסבוק!

ביטוח סיעודי – גם לצעירים

על כריסטופר ריב - "סופרמן"

בעשירי לאוקטובר 2004 בהיותו בגיל 52 נפטר כריסטופר ריב, שחקן, במאי וסופר שנודע בעיקר בעקבות תפקידו כסופרמן במספר סרטים. שבע וחצי שנים לפני כן, ב- 27/9/1995 נפל ריב מסוסו. בעקבות הנפילה נותר משותק בכל חלקי גופו, מרותק לכסא, מונשם ובקושי יכול לדבר. בהגדרה רפואית ריב היה 100% נכה ובמצב סיעודי מלא. אך הוא לא נכנע. כריסטופר ריב ששיחק בסרטיו את סופרמן הפך בחייו האמיתיים לסופרמן בשר ודם הנאבק בפציעתו ובמגבלותיו ועושה ככל האפשר למצוא עניין וטעם לחייו ומחפש מזור לבעיות הרפואיות הקשות שהיו מנת חלקו. רבים בעולם עקבו בדריכות אחר מסעו האמיץ והמרתק של כריסטופר ריב שבמשך למעלה משבע שנים הראה לכולנו כי יש טעם לחיים גם במצב מוגבל וסיעודי.

למה אני מספר סיפור זה? סיפורו של כריסטופר ריב מלמד אותנו כי גם בקרות אירוע, תאונה או מחלה, אשר בעקבותיה אדם נהיה "סיעודי" על פי הגדרת הרפואה או חברת הביטוח - עדיין עומדים לרשותו כוחות נפש אדירים להמשיך את חייו ולמצוא בהם טעם. אך לבד מהבעיה הרפואית, ניצבת בעיה קשה אחרת והיא בעיה פיננסית. מהיכן יילקח הכסף להמשך החיים כאשר המצב התפקודי אינו מאפשר יכולת התפרנסות ובנוסף לכך יש צורך במימון לסיוע ולעזרה יומיומית, לפעמים במשך 24 שעות ביממה?

לצורך כך קיים הביטוח הסיעודי. ביטוח זה נחשב כביטוח לאנשים מבוגרים אך יש כמה סיבות טובות להצטרף לביטוח זה דווקא בגיל צעיר.


סיבה ראשונה: זה קורה גם אצל צעירים. תאונות ומחלות קשות הגורמות לאי תפקוד זמני או מתמשך פוקדות גם אנשים צעירים. בישראל יש רבבות אנשים מתחת גיל הפנסיה אשר נמצאים בהגדרת מצב סיעודי.


סיבה שניה: איכות חיים. בעבר רבים נהגו לומר שעדיף למות ולא להיהפך לסיעודי. סיפורו של כריסטופר ריב ודוגמאות רבות אחרות מראים כי הודות לשיפור רב באמצעי השיקום הרפואיים – אביזרים ועזרים מתוחכמים ומשוכללים - מצב סיעודי אינו סוף העולם וניתן לחיות חיים בעלי איכות טובה גם במצב של תפקוד גופני מוגבל.


סיבה שלישית: מצב בריאות. לאחרונה נקראתי לעשות ביטוח סיעודי אצל מספר משפחות בהן גיל בני הזוג הוא 60-65. אף כי כולם מתפקדים כראוי, נתגלה קושי רב להכניס חלק מהם לביטוח עקב בעיות בריאות קיימות. במקרה הטוב – הם ישלמו תוספת למחיר הרגיל או שהבעיה הרפואית תוחרג. במקרה הפחות טוב – הם לא מתקבלים לביטוח. גם כאן מתקיים הכלל – הצטרף לביטוח כאשר הנך צעיר ובריא.


סיבה רביעית: מחיר. מחיר ביטוח סיעודי הוא מחיר קבוע לכל החיים לפי גיל ההצטרפות. לדוגמא: גבר בן 65 ישלם 836 ש"ח לחודש כדי לרכוש 10,000 ש"ח פיצוי חודשי לכל החיים למקרה סיעודי. אולם גבר בן 40 ישלם 214 ש"ח בלבד לאותו הביטוח. ואילו צעיר בגיל 20, ישלם 74 ש"ח בלבד. אצל נשים הביטוח יקר יותר ולכן גם הפער במחירים בין גילאי ההצטרפות השונים הוא גדול יותר.


סיבה חמישית: ערכי סילוק. גם אם יפסיק המבוטח לשלם לאחר כך וכך שנים, זכאותו לקבל פיצוי חודשי במקרה שהפך לסיעודי מתקיימת מכוח התשלומים ששילם בעבר ובגינם צבר זכאות זו. לדוגמא, גבר שהצטרף לביטוח סיעודי בגיל 40 והפסיק תשלומיו בגיל 65, אם ייקלע למצב סיעודי לאחר מכן, יהיה זכאי לפיצוי בסך 70%-75% מסכום הפיצוי המקורי שרכש ועבורו שילם בעבר.


חזרה לכתבות